המורים

rox portrait from studio - face big

רוקסי – קורס מורים ליוגה – שנה א' ו-ב' 

טלפון :  077-4431201

ילדותה של רוקסי בקנדה קיבלה השראה מהטבע סביבה. כילדה התמלאה ערגה לאלוהי ולבלתי נתפס. כשהייתה מתפנה ממשחק בגינת הבית בכפיפות אחורה, הייתה מבלה שעות בקריאת ספרים רוחניים סופגת בשקיקה את החכמה, שזיהתה שם, כהשתקפות של אמת נשגבת.

שנים מאוחר יותר, בזמן מסעות במזרח הרחוק, ניצתה אש תשוקה, ללימודי זן טאו יוגה ועוד… בעוד שהיא מעידה כי היא לומדת מכל אדם ודבר, המורים העיקריים שלה הם: שאקטי מאי מי, סרי דרמה מיטרה, וסרי ראמנה מהרישי.

הטעמים המתעוררים בלימוד עם רוקסי, מבטאים שמחה וחקירה שובבה כשל ילד, את המסירות הכנה של ה"סאדו", ואת המידיות הטהורה של הרגע האחד הזה. יש שם שירה, תפילה, ישיבה בדממה והן שלובות במוזיקליות וההומור של אחדות ואהבה.

אימון האסנה דינמי מדויק לחלוטין ולעתים פואטי, ארוג בצבעים של מסע רוחני ונמתח מהשורשים של מקורות הסבל, עד לב ליבה, של ההוויה הדוממת.

כמו אמן, שאי אפשר לסווגו תחת קטגוריה אחת, חוקרת רוקסי, עם תלמידיה את עומק המורכבות של הרגע הנוכחי,כתנועה אורגנית, אשר תופסת את שלל לימודי היוגה בגילוי של הבנה הוליסטית של מי אנו באמת. בואו! אתם תהיו שמחים שבאתם.

yehudit

יהודית שכטר – "פראנה ויניאסה" או יוגה בזרימה

דרכי קשר יהודית 052-830-3174

פתח דבר – על ספר היוגה שכתבה יהודית

האסנה (התנוחה) היא אמצעי ולא מטרה בפני עצמה ולכן אינני נצמדת לכותרת זו או אחרת של שיטה מובנית. התרגול בשיעור נעשה תוך זרימה מתמדת של תנועה ונשימה וחקירת הגוף בתנועתו. בכל שיעור יש דגש על נושא מסויים (כגון אגן, מפרקי ירך, גב, רצועת כתפיים, התארכות גפיים וכדומה) והוא נבנה מהקל אל הקשה. אנו יודעים שיחידת גוף-נפש מאכלסת את מלוא היכולות והסגולות וכל שנותר הוא להסיר חסימות כדי לפגוש את המקום האינטימי של מגע עם העצמי הנצחי. ההיבט הפיזי וההיבט הפילוסופי שזורים ללא הפרד זה מזה ושניהם מקבלים התיחסות בכל תרגול. לכשמגיעים ליוגה, החיפוש תם והמסע מתחיל. הדרך אינה קלה אך שכרה לצידה.

בעז אגמון

דרכי קשר 077-443-1201

בעז מלמד נושאי תזונה ואורח חיים בקורס המורים של יוגה מאלה. הוא מתעניין במיוחד בדרך שבה המחשבה משפיעה על הגוף הפיזי ומלמד מדיטציות ודמיון מודרך כדי להעביר ידע זה.

השיעור מתבסס על תרגול אינטסיבי אך קצר ולאחר מכן צלילה מדיטטיבית אל תוך נבכי הדי אנ איי האנושי. ושינויו באמצעות כוח המחשבה!

שי – מדיטציה

דרכי קשר שי דרורי: 054-774-3830

תרגולה של מדיטציה בישיבה מתחיל בכניסה לתנוחה נינוחה ויציבה המעודדת שלווה ונוכחות ערנית. תוך כדי חווית תחושות גופניות ואירועים מנטליים המשתנים תדיר, אנו לומדים בהדרגה להרפות מן ההרגל המותנה של הזדהות עיוורת עם החוויה המובילה לתגובות של היאחזות ורתיעה לניסיון הישיר. על ידי הכרת הניסיון עם תודעה מאוזנת ושוות נפש מתאפשרת לנו חווית גופנו ותודעתנו בבהירות ואינטימיות גדולות מתמיד. אנו מבססים את התרגול בשיעור על הטכניקה הפשוטה והנפלאה של מודעות לנשימה. כשהיא מרוכזת היטב בנשימה מתבהרת התודעה ושוקטת. עם תודעה שלווה זו אנו יכולים לפנות לבחינתם הקרובה של אבני הבניין של הניסיון, ולבסוף ליישם את ההבנה והראייה שהושגו בתרגול בישיבה במסלולם המאתגר של חיי היום יום.

שי למד ותרגל מדיטציה במנזרים בודהיסטים תאילנדיים קוריאנים יפניים ובורמזים. לפרטים נוספים דברו עם שי: 054-774-3830

 

נדב רייך, טלפון – 052-5659818.

יוגה היא השקטת תנודות התודעה. כה אמר פטנג'לי. אז מה?…  אני צועד בדרך היוגה כבר מעל לעשור, והאמת? אני עדיין לא בטוח מהי היוגה, אבל אני מתחיל להבין לאן היא מכוונת. אני יודע שהתרגול הפיזי תורם לתודעה שקטה יותר. לא כי מישהו סיפר לי, אלא בגלל שאני עושה זה כבר זמן מה. לא תמיד התרגול מביא שקט, אבל כשאין שקט, אני יודע שאין שקט. ושזה בסדר. כי זה מה שיש כרגע.

הבודהה לימד שהדרך לשחרור טמונה בראיית הדברים כפי שהם. הכלי העיקרי להתמודדות עם סערות החיים הוא תשומת לב. בפאלי, שפת הבודהה, המילה היא SATI, מהשורש של זיכרון. תשומת לב משמעה להיזכר. להיזכר בטבענו, להיזכר שאנו יכולים לראות את הדברים נכוחה. כאשר נראה אותם כך, נוכל לקבלם ולפעול באופן מיטיב, עם עצמנו ועם שאר העולם.

התרגול הפיזי והתרגול המנטלי נפגשים על המזרן. תשומת הלב עוזרת לדייק את תנועתנו ולקבל את גופנו כפי שהוא ברגע זה. התנועה והחיבור לנשימה עוזרים בהשקטת התודעה.

פעם חשבתי שהדרך היא מכאן לשם, אל החופש. היום אני מבין שהדרך היא משם לכאן, אל אותו החופש. אומרים שהדרך חכמה מההולך בה, ואני? אני ממשיך לצעוד, כי אני סומך על הדרך ועל אלו שהלכו בה לפני, וכי אני יודע שהיא מובילה לשחרור. 

לביא – ויניאסה יוגה טלפון 050-654-2960