סגנונות יוגה

דהרמה מיטרה:dmnatrajasana

סרי דהרמה הוא יוגה מאסטר אשר סדרת התנוחות שלו של Shiva Namaskara Vinyasa מוכרות בשם "המדרגות לגן-עדן". שיעור זה מבוסס בחוזקה על דינמיקה זורמת של כפיפות גב, שפגאטים ותנוחות הפוכות, התרגול כולו הינו עם דגש על רוחניות.
 

יוגה נשית

יוגה נשית היא תוצאה של הבנה כי הגוף הנשי שונה מהגוף הגברי ודרושה לו תנועה זורמת ועדינה יותר. יוגה נשית ולנשים בהריון מרגיעה ומכוונת לבנייה עדינה של גמישות וכוח שיתמכו בלידה טבעית. ביציבה, בדרך רכה ותומכת.

אשטנגהimages (4)

 
סגנון תרגול מאוד דינאמי וזורם המבוסס על סדרה קבועה של תנוחות בסדר מסוים. הסגנון התפתח בדרום הודו. פירוש המלה אשטנגה הוא: "שביל", יוגה עם 8 גפיים. פעילות אירובית מאתגרת ושיעור בעל קצב מהיר.

 ויניאסהvinyasa-flow-yoga-300x229

תרגול דינאמי אשר עושה שימוש בנשימה בכדי לחבר בין תנוחות ללא הפסקה. האנרגיה נובעת מטבעה המתמשך. פירוש המלה ויניאסה הינו: תנוחה נשימה. שיעור בעל קצב יחסית מהיר אך רגוע מזה של אשטנגה.

ין יוגה YIN YOGA
images (1)

ין יוגה הוא תרגול מרפא המתייחס לגוף כמכלול אחד. התרגול מתבסס על עקרונות הרפואה הסינית ושואב השראה מהיוגה הרסטורטיבית ושיטת איינגר. זהו תרגול שנועד לאזן את הקצב המהיר והתובעני של החיים באמצעות שהייה ארוכה ורפויה באסנות (התנוחות) השונות. דרך זו מאפשרת לנו לחזק באופן ייחודי אזורים שבדרך כלל לא זוכים ליחס- כגון עצמות, פאשיה (רקמת החיבור), רצועות וגידים – ושחיזוקם דורש לחץ פיסי מתון וממוקד לאורך זמן.

התרגול האיטי והנושם מאפשר לנו התבוננות שקטה פנימה והיכרות עם מערכת העצבים מתוך מקום של שחרור וחוסר תנועה. במהלך התרגול אנו מרפים ומלמדים את השרירים להירגע ולהתגמש, ומאפשרים למערכת העצבים לעבור באופן מושכל ממצב מתוח הקרוי "Fight or Flight" למצב רגוע הנקרא "Rest and Digest".

בשיעורים נעמיק בסדרות של תנוחות שמטרתן לשחרר חסימות פיזיות ואנרגטיות באמצעות תרגילי נשימה, אסאנות ולחיצות נקודתיות בעזרת אביזרים ייחודים לין יוגה. במהלך התרגול נלמד להכיר ולהבין – באופן שכלי, רגשי וחושי – את ערוצי האנרגיה בגוף שלנו, כלי שנוכל להשתמש בו במהלך החיים. 

השיעור מתאים לכל הרמות – גם למתרגלים חדשים ולמי שאינם בעלי כושר גופני גבוה, וגם למורים ליוגה ולמתרגלים ותיקים המעוניינים להוסיף את אימון הין יוגה לתרגול, לשיעורים ולחיים. 

האת'ה יוגהimages (3)

התרגול עדין, יסודי וזורם, ומותאם הן למתרגלים מתחילים והן למתרגלים מתקדמים תכני השיעור משלבים פרניאמה (טכניקות ויסות נשימה), לימוד אסאנות (תנוחות), ויניאסה עדינה (ברכות שמש ותרגול אסאנות בזרימה ובתנועה), הרפיה, ועוד. בדרך תרגול זו ניתן לרכוש כלים שבעזרתם נלמד: לנשום נכון, לבסס שליטה בתנודות התודעה והמחשבה שלנו, ובמקביל לחזק ולהגמיש את איברי גופנו; שילוב של אלמנטים אלה מסייע לנו ליצור עבור עצמנו חיים בריאים ומאוזנים יותר. בשיעור ניתן דגש על תשומת לב לכל מתרגל, לקדמו ברמת התרגול ולהתייחס לצרכיו, תוך שמירה על בריאותו ובטיחותו. מי שחפץ להתנסות בשיעורים מסוג זה – מוזמן בשמחה!