המורים

 רוקסי – קורס מורים ליוגה – שנה א' ו-ב'

משרד קורס מורים:

 rox portrait from studio - face big077-4431201

ילדותה של רוקסי בקנדה קיבלה השראה מהטבע סביבה. כילדה התמלאה ערגה לאלוהי ולבלתי נתפס. כשהייתה מתפנה ממשחק בגינת הבית בכפיפות אחורה, הייתה מבלה שעות בקריאת ספרים רוחניים סופגת בשקיקה את החכמה, שזיהתה שם, כהשתקפות של אמת נשגבת.

שנים מאוחר יותר, בזמן מסעות במזרח הרחוק, ניצתה אש תשוקה, ללימודי זן טאו יוגה ועוד… בעוד שהיא מעידה כי היא לומדת מכל אדם ודבר, המורים העיקריים שלה הם: שאקטי מאי מי, סרי דרמה מיטרה, וסרי ראמנה מהרישי.

הטעמים המתעוררים בלימוד עם רוקסי, מבטאים שמחה וחקירה שובבה כשל ילד, את המסירות הכנה של ה"סאדו", ואת המידיות הטהורה של הרגע האחד הזה. יש שם שירה, תפילה, ישיבה בדממה והן שלובות במוזיקליות וההומור של אחדות ואהבה.

אימון האסנה דינמי מדוייק לחלוטין ולעתים פואטי, ארוג בצבעים של מסע רוחני ונמתח מהשורשים של מקורות הסבל, עד לב ליבה, של ההוויה הדוממת.

כמו אמן, שאי אפשר לסווגו תחת קטגוריה אחת, חוקרת רוקסי, עם תלמידיה את עומק המורכבות של הרגע הנוכחי,כתנועה אורגנית, אשר תופסת את שלל לימודי היוגה בגילוי של הבנה הוליסטית של מי אנו באמת. בואו! אתם תהיו שמחים שבאתם.

שי – מדיטציה

דרכי קשר שי דרורי: 054-774-3830

תרגולה של מדיטציה בישיבה מתחיל בכניסה לתנוחה נינוחה ויציבה המעודדת שלווה ונוכחות ערנית. תוך כדי חווית תחושות גופניות ואירועים מנטליים המשתנים תדיר, אנו לומדים בהדרגה להרפות מן ההרגל המותנה של הזדהות עיוורת עם החוויה המובילה לתגובות של היאחזות ורתיעה לניסיון הישיר. על ידי הכרת הניסיון עם תודעה מאוזנת ושוות נפש מתאפשרת לנו חווית גופנו ותודעתנו בבהירות ואינטימיות גדולות מתמיד. אנו מבססים את התרגול בשיעור על הטכניקה הפשוטה והנפלאה של מודעות לנשימה. כשהיא מרוכזת היטב בנשימה מתבהרת התודעה ושוקטת. עם תודעה שלווה זו אנו יכולים לפנות לבחינתם הקרובה של אבני הבניין של הניסיון, ולבסוף ליישם את ההבנה והראייה שהושגו בתרגול בישיבה במסלולם המאתגר של חיי היום יום.

שי למד ותרגל מדיטציה במנזרים בודהיסטים תאילנדיים קוריאנים יפניים ובורמזים. לפרטים נוספים דברו עם שי: 054-774-3830

יהודית שכטר – "פראנה ויניאסה" או יוגה בזרימה

דרכי קשר יהודית 052-830-3174yehudit

פתח דבר – על ספר היוגה שכתבה יהודית

האסנה (התנוחה) היא אמצעי ולא מטרה בפני עצמה ולכן אינני נצמדת לכותרת זו או אחרת של שיטה מובנית. התרגול בשיעור נעשה תוך זרימה מתמדת של תנועה ונשימה וחקירת הגוף בתנועתו. בכל שיעור יש דגש על נושא מסויים (כגון אגן, מפרקי ירך, גב, רצועת כתפיים, התארכות גפיים וכדומה) והוא נבנה מהקל אל הקשה. אנו יודעים שיחידת גוף-נפש מאכלסת את מלוא היכולות והסגולות וכל שנותר הוא להסיר חסימות כדי לפגוש את המקום האינטימי של מגע עם העצמי הנצחי. ההיבט הפיזי וההיבט הפילוסופי שזורים ללא הפרד זה מזה ושניהם מקבלים התיחסות בכל תרגול. לכשמגיעים ליוגה, החיפוש תם והמסע מתחיל. הדרך אינה קלה אך שכרה לצידה.

מלינה (גרמניה) ויניאסה   טל' 055-9570888

עמית מנבר – אשטנגה ויניאסה.

דרכי קשר עם עמית

 72_0585054-790-8122

אני צועד בדרך היוגה משנת 2006 אז פגשתי את התירגול הקסום ברישיקש הודו והיתה לי הזכות לפגוש מורה הודי בשם פרקש וללמוד ממנו על גדת הנהר ימים ולילות. המפגש הזה הכיר לי את הדרך שבה המשכתי לתרגל ולהעמיק. בשנת 2009 הכרתי את האשטנגה יוגה והוכשרתי להוראה אצל מורי עד היום שמעון בן אבי. אני לומד מתרגל ומלמד ברוח המסורת שנתנו לנו המורים הגדולים פטבהי ג'ויס וקרישנמצ'ריה  ברוח הויניאסה. ובדרכי פגשתי עוד רבים וטובים שהאירו לי את הדרך. אשמח לחלוק עם כל מי שיחפוץ את כל הידוע לי על היוגה .
ברכה ואור.

 מיכל אוגד – ויניאסה

דרכי קשר מיכל 050-8941331רביעי בוקר

לכל תא יש גרעין, לכל כוכב יש ליבה
ולכל אדם יש לב. ובלב הזה ישנן כל התשובות
לכל השאלות, ויופי אינסופי.
כי כל אדם הוא יקום מופלא ושלם.

דרך הגוף הפיזי והנשימה, נלך בדרך אל עבר עצמנו
נלמד להקשיב למורה הפנימי שלנו ונחזור הביתה, אל החופש המוחלט (וכמובן שהשיעור הזה מתאים לכולם).

Sat. Chit. Ananda

בעז אגמון

דרכי קשר 058-550-5658

בעז מלמד נושאי תזונה ואורח חיים בקורס המורים של יוגה מאלה. הוא מתעניין במיוחד בדרך שבה המחשבה משפיעה על הגוף הפיזי ומלמד מדיטציות ודמיון מודרך כדי להעביר ידע זה.

השיעור מתבסס על תרגול אינטסיבי אך קצר ולאחר מכן צלילה מדיטטיבית אל תוך נבכי הדי אנ איי האנושי. ושינויו באמצעות כוח המחשבה!