המורים

רוקסי – ויניאסה זרימה חופשיתrox portrait from studio - face big

ילדותה של רוקסי בקנדה קיבלה השראה מהטבע סביבה. כילדה התמלאה ערגה לאלוהי ולבלתי נתפס. כשהייתה מתפנה ממשחק בגינת הבית בכפיפות אחורה, הייתה מבלה שעות בקריאת ספרים רוחניים סופגת בשקיקה את החכמה, שזיהתה שם, כהשתקפות של אמת נשגבת.

שנים מאוחר יותר, בזמן מסעות במזרח הרחוק, ניצתה אש תשוקה, ללימודי זן טאו יוגה ועוד… בעוד שהיא מעידה כי היא לומדת מכל אדם ודבר, המורים העיקריים שלה הם: שאקטי מאי מי, סרי דרמה מיטרה, וסרי ראמנה מהרישי.

הטעמים המתעוררים בלימוד עם רוקסי, מבטאים שמחה וחקירה שובבה כשל ילד, את המסירות הכנה של ה"סאדו", ואת המידיות הטהורה של הרגע האחד הזה. יש שם שירה, תפילה, ישיבה בדממה והן שלובות במוזיקליות וההומור של אחדות ואהבה.

אימון האסנה דינמי מדוייק לחלוטין ולעתים פואטי, ארוג בצבעים של מסע רוחני ונמתח מהשורשים של מקורות הסבל, עד לב ליבה, של ההוויה הדוממת.

כמו אמן, שאי אפשר לסווגו תחת קטגוריה אחת, חוקרת רוקסי, עם תלמידיה את עומק המורכבות של הרגע הנוכחי,כתנועה אורגנית, אשר תופסת את שלל לימודי היוגה בגילוי של הבנה הוליסטית של מי אנו באמת. בואו! אתם תהיו שמחים שבאתם.

שי – מדיטציה

תרגולה של מדיטציה בישיבה מתחיל בכניסה לתנוחה נינוחה ויציבה המעודדת שלווה ונוכחות ערנית. תוך כדי חווית תחושות גופניות ואירועים מנטליים המשתנים תדיר, אנו לומדים בהדרגה להרפות מן ההרגל המותנה של הזדהות עיוורת עם החוויה המובילה לתגובות של היאחזות ורתיעה לניסיון הישיר. על ידי הכרת הניסיון עם תודעה מאוזנת ושוות נפש מתאפשרת לנו חווית גופנו ותודעתנו בבהירות ואינטימיות גדולות מתמיד. אנו מבססים את התרגול בשיעור על הטכניקה הפשוטה והנפלאה של מודעות לנשימה. כשהיא מרוכזת היטב בנשימה מתבהרת התודעה ושוקטת. עם תודעה שלווה זו אנו יכולים לפנות לבחינתם הקרובה של אבני הבניין של הניסיון, ולבסוף ליישם את ההבנה והראייה שהושגו בתרגול בישיבה במסלולם המאתגר של חיי היום יום.

שי למד ותרגל מדיטציה במנזרים בודהיסטים תאילנדיים קוריאנים יפניים ובורמזים. לפרטים נוספים דברו עם שי: 054-774-3830

יהודית שכטר – "פראנה ויניאסה" או יוגה בזרימהyehudit

האסנה (התנוחה) היא אמצעי ולא מטרה בפני עצמה ולכן אינני נצמדת לכותרת זו או אחרת של שיטה מובנית. התרגול בשיעור נעשה תוך זרימה מתמדת של תנועה ונשימה וחקירת הגוף בתנועתו. בכל שיעור יש דגש על נושא מסויים (כגון אגן, מפרקי ירך, גב, רצועת כתפיים, התארכות גפיים וכדומה) והוא נבנה מהקל אל הקשה. אנו יודעים שיחידת גוף-נפש מאכלסת את מלוא היכולות והסגולות וכל שנותר הוא להסיר חסימות כדי לפגוש את המקום האינטימי של מגע עם העצמי הנצחי. ההיבט הפיזי וההיבט הפילוסופי שזורים ללא הפרד זה מזה ושניהם מקבלים התיחסות בכל תרגול. לכשמגיעים ליוגה, החיפוש תם והמסע מתחיל. הדרך אינה קלה אך שכרה לצידה.

 נגה וייס הריינטו

נגה היא מורה בכירה מבאלי ומחלוצות הין יוגה (Yin Yoga) בישראל, זרם יוגה בינלאומי המתמקד בעבודה מעמיקה על מערכת העצבים תוך שילוב עקרונות הרפואה הסינית. נגה תרגלה מגוון סגנונות יוגה לאורך השנים – היא החלה את מסעה היוגי בשנת 1997 כאשר היא מתמקדת באקרו-יוגה בהדרכתו של אבנר הוכפלד. לאחר מכן התרכזה בתרגול איינגר מספר שנים בהנחייתם של גבי דורון ומיכל חנקיס, ומורים מהודו, ביניהם שאראת אורורה וגיתה איינגר. נגה טיילה בעולם בעקבות היוגה. בשנת 2006 עברה להתגורר בצ'נאי, במדינת מדרס שבהודו, והתמקדה בלימודי האטה יוגה. משם עברה לאוסטרליה שם התמחתה בהוראת יוגה להריון ובייבי יוגה בעת שהייתה בהריון עם ילדיה.בין השנים 2009-2017 גרה באי באלי שבאינדונזיה. בבאלי, המהווה מרכז בינלאומי להוראה ולמידה של יוגה, היא זכתה להיחשף לסגנונות ומורים נוספים, וללמד במרכזי יוגה מובילים ובפסטיבלים בינלאומיים. בין המורים שהשפיעו עליה: טיפאני קרושצ'נק, לס לוונטל, אלאנה קאיוואלה, נוח מאזה, סימון בורג-אוליבר, דמיאן דה-באסטיאר ועוד.
הכשרה: נגה הוסמכה להכשרת מורי יוגה על ידי ארגון היוגה האמריקאי הבינלאומי Yoga Alliance. כמו כן היא בעלת תואר ראשון בהוראת תיאטרון-מחול, כאשר במהלך לימודיה התמקדה בלימודי אנטומיה, פיזיולוגיה וקינזיולוגיה, שהועברו על ידי מומחים בתחום. היא גם מטפלת מוכשרת בשיטת Cranyo-Sacral Therapy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAנעמי – האטה יוגה, יוגה קלאסית וויניאסה

בחיפוש. במאמץ ובקלות. בקושי ובקלילות. בזרימה ותקיעות, התנגדות וכנות, זה מעל עשור שאני נעה, מעמיקה וצומחת עם היוגה. כל תרגול שונה ובכל תרגול אני שונה. האסנות (תנוחות היוגה) נותנות לי מסגרת ומלוות את דרכי. הנשימה מחייה כל תא ותא בגופי ומובילה אותי פנימה, עמוק אל מעבר לגוף, מעבר למיינד. הפילוסופיה היוגית מהווה לי מזון למחשבה. והתרגול מביא לידי ביטויי את העשייה. אך גם כאן, כמו במקומות רבים אחרים "ערך השלם הוא יותר מסך חלקיו" ודווקא בפגישה בניהם, בין התנועה והנשימה. בין המאמץ וההרפיה. בין התודעה וההוויה. אני מוצאת הזמנה לפגוש את עצמי, בכנות, באותנטיות, בחמלה. כל פעם מחדש אני מגיעה למפגש הזה אחרת, משתנה תוך כדי תנועה ויוצאת חדשה. אני מזמינה אתכם לפרוס את המזרון ולהצטרף אלי לתרגול זורם והדרגתי המעורר מודעות וחוקר את המפגש בין תנועה, נשימה והרפיה. השיעור מתאים למתחילים ולמתרגלים ותיקים כאחד. בוגרת קורס מורים בכירים מטעם בית הספר האמריקאי "Yandara". מורה ליוגה לילדים (מרכז שיבננדה). ומטפלת ביוגה תרפיה.

72_0585עמית מנבר – אשטנגה ויניאסה

אני צועד בדרך היוגה משנת 2006 אז פגשתי את התירגול הקסום ברישיקש הודו והיתה לי הזכות לפגוש מורה הודי בשם פרקש וללמוד ממנו על גדת הנהר ימים ולילות. המפגש הזה הכיר לי את הדרך שבה המשכתי לתרגל ולהעמיק. בשנת 2009 הכרתי את האשטנגה יוגה והוכשרתי להוראה אצל מורי עד היום שמעון בן אבי. אני לומד מתרגל ומלמד ברוח המסורת שנתנו לנו המורים הגדולים פטבהי ג'ויס וקרישנמצ'ריה  ברוח הויניאסה. ובדרכי פגשתי עוד רבים וטובים שהאירו לי את הדרך. אשמח לחלוק עם כל מי שיחפוץ את כל הידוע לי על היוגה .
ברכה ואור.

Yura_New2יורה – טאי צ'י

יירי (יורה) ג'ונק, יליד 1971, עוסק באומנויות לחימה ויוגה מגיל 13. בשנות העשרים המאוחרות שלו התחיל להתעניין בצ'י קונג ומדיטציה, מה שהביא אותו לבלות כמה שנים במזרח הרחוק בלימודי עיסוי תאילנדי, טווינא, צ'י קונג וטאי צ'י. בביקוריו באירופה, הוא הרחיב את הידע שלו במכון מודעות הגוף בהולנד. כיום הוא עוסק באמנות ריפוי המשלבת ידע 'מזרחי' ו-'מערבי', אימון Somatics ומלמד עיסוי, צ'י קונג וטאי צ'י.

 

מיכל אוגד – ויניאסהרביעי בוקר

לכל תא יש גרעין, לכל כוכב יש ליבה
ולכל אדם יש לב. ובלב הזה ישנן כל התשובות
לכל השאלות, ויופי אינסופי.
כי כל אדם הוא יקום מופלא ושלם.

דרך הגוף הפיזי והנשימה, נלך בדרך אל עבר עצמנו
נלמד להקשיב למורה הפנימי שלנו ונחזור הביתה, אל החופש המוחלט (וכמובן שהשיעור הזה מתאים לכולם).

סט. צ'יט. אננדה.

Every cell has a nucleus
every planet has a core
and every human has a heart.
and in that heart there are all the answers
to all the questions
and an endless beauty.

Through the physical body and the breath
we will walk the road towards ourselves
we will learn to listen to our inner guru
and we'll come back home, to absolute freedome.
Sat. Chit. Ananda

גלי פלג – יוגה נשית

רוב הזמן את אמא ומטפלת במישהו אחר?
מזמינה אותך לטפל עכשיו בגוף שלך כמו שאת מטפלת בילדים שלך.
נסי לחשוב על הגוף שלך כמו על הילד שלך…

אם כואב לו, את עושה הכל כדי להקל עליו, אם הוא לא מצליח לישון את נשכבת לידו ושרה לו שיר ומלטפת אותו עד שהוא נרדם.

קחי לך שעה בשבוע לעשות את אותו הדבר בשביל הגוף שלך ותוכלי לחוות הקלה.

הקלה מהכאבים, הנוקשות בגוף, המתח, הדאגות וסחרור המחשבות שלא נותן לך לישון טוב.