המורים

רוקסי – ויניאסה זרימה חופשיתrox portrait from studio - face big

ילדותה של רוקסי בקנדה קיבלה השראה מהטבע סביבה. כילדה התמלאה ערגה לאלוהי ולבלתי נתפס. כשהייתה מתפנה ממשחק בגינת הבית בכפיפות אחורה, הייתה מבלה שעות בקריאת ספרים רוחניים סופגת בשקיקה את החכמה, שזיהתה שם, כהשתקפות של אמת נשגבת.

שנים מאוחר יותר, בזמן מסעות במזרח הרחוק, ניצתה אש תשוקה, ללימודי זן טאו יוגה ועוד… בעוד שהיא מעידה כי היא לומדת מכל אדם ודבר, המורים העיקריים שלה הם: שאקטי מאי מי, סרי דרמה מיטרה, וסרי ראמנה מהרישי.

הטעמים המתעוררים בלימוד עם רוקסי, מבטאים שמחה וחקירה שובבה כשל ילד, את המסירות הכנה של ה"סאדו", ואת המידיות הטהורה של הרגע האחד הזה. יש שם שירה, תפילה, ישיבה בדממה והן שלובות במוזיקליות וההומור של אחדות ואהבה.

אימון האסנה דינמי מדוייק לחלוטין ולעתים פואטי, ארוג בצבעים של מסע רוחני ונמתח מהשורשים של מקורות הסבל, עד לב ליבה, של ההוויה הדוממת.

כמו אמן, שאי אפשר לסווגו תחת קטגוריה אחת, חוקרת רוקסי, עם תלמידיה את עומק המורכבות של הרגע הנוכחי,כתנועה אורגנית, אשר תופסת את שלל לימודי היוגה בגילוי של הבנה הוליסטית של מי אנו באמת. בואו! אתם תהיו שמחים שבאתם.

שי – מדיטציה

תרגולה של מדיטציה בישיבה מתחיל בכניסה לתנוחה נינוחה ויציבה המעודדת שלווה ונוכחות ערנית. תוך כדי חווית תחושות גופניות ואירועים מנטליים המשתנים תדיר, אנו לומדים בהדרגה להרפות מן ההרגל המותנה של הזדהות עיוורת עם החוויה המובילה לתגובות של היאחזות ורתיעה לניסיון הישיר. על ידי הכרת הניסיון עם תודעה מאוזנת ושוות נפש מתאפשרת לנו חווית גופנו ותודעתנו בבהירות ואינטימיות גדולות מתמיד. אנו מבססים את התרגול בשיעור על הטכניקה הפשוטה והנפלאה של מודעות לנשימה. כשהיא מרוכזת היטב בנשימה מתבהרת התודעה ושוקטת. עם תודעה שלווה זו אנו יכולים לפנות לבחינתם הקרובה של אבני הבניין של הניסיון, ולבסוף ליישם את ההבנה והראייה שהושגו בתרגול בישיבה במסלולם המאתגר של חיי היום יום.

שי למד ותרגל מדיטציה במנזרים בודהיסטים תאילנדיים קוריאנים יפניים ובורמזים. לפרטים נוספים דברו עם שי: 054-774-3830

יהודית שכטר – "פראנה ויניאסה" או יוגה בזרימהyehudit

האסנה (התנוחה) היא אמצעי ולא מטרה בפני עצמה ולכן אינני נצמדת לכותרת זו או אחרת של שיטה מובנית. התרגול בשיעור נעשה תוך זרימה מתמדת של תנועה ונשימה וחקירת הגוף בתנועתו. בכל שיעור יש דגש על נושא מסויים (כגון אגן, מפרקי ירך, גב, רצועת כתפיים, התארכות גפיים וכדומה) והוא נבנה מהקל אל הקשה. אנו יודעים שיחידת גוף-נפש מאכלסת את מלוא היכולות והסגולות וכל שנותר הוא להסיר חסימות כדי לפגוש את המקום האינטימי של מגע עם העצמי הנצחי. ההיבט הפיזי וההיבט הפילוסופי שזורים ללא הפרד זה מזה ושניהם מקבלים התיחסות בכל תרגול. לכשמגיעים ליוגה, החיפוש תם והמסע מתחיל. הדרך אינה קלה אך שכרה לצידה.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAנעמי – האטה יוגה, יוגה קלאסית וויניאסה

בחיפוש. במאמץ ובקלות. בקושי ובקלילות. בזרימה ותקיעות, התנגדות וכנות, זה מעל עשור שאני נעה, מעמיקה וצומחת עם היוגה. כל תרגול שונה ובכל תרגול אני שונה. האסנות (תנוחות היוגה) נותנות לי מסגרת ומלוות את דרכי. הנשימה מחייה כל תא ותא בגופי ומובילה אותי פנימה, עמוק אל מעבר לגוף, מעבר למיינד. הפילוסופיה היוגית מהווה לי מזון למחשבה. והתרגול מביא לידי ביטויי את העשייה. אך גם כאן, כמו במקומות רבים אחרים "ערך השלם הוא יותר מסך חלקיו" ודווקא בפגישה בניהם, בין התנועה והנשימה. בין המאמץ וההרפיה. בין התודעה וההוויה. אני מוצאת הזמנה לפגוש את עצמי, בכנות, באותנטיות, בחמלה. כל פעם מחדש אני מגיעה למפגש הזה אחרת, משתנה תוך כדי תנועה ויוצאת חדשה. אני מזמינה אתכם לפרוס את המזרון ולהצטרף אלי לתרגול זורם והדרגתי המעורר מודעות וחוקר את המפגש בין תנועה, נשימה והרפיה. השיעור מתאים למתחילים ולמתרגלים ותיקים כאחד. בוגרת קורס מורים בכירים מטעם בית הספר האמריקאי "Yandara". מורה ליוגה לילדים (מרכז שיבננדה). ומטפלת ביוגה תרפיה.

72_0585עמית מנבר – אשטנגה ויניאסה

אני צועד בדרך היוגה משנת 2006 אז פגשתי את התירגול הקסום ברישיקש הודו והיתה לי הזכות לפגוש מורה הודי בשם פרקש וללמוד ממנו על גדת הנהר ימים ולילות. המפגש הזה הכיר לי את הדרך שבה המשכתי לתרגל ולהעמיק. בשנת 2009 הכרתי את האשטנגה יוגה והוכשרתי להוראה אצל מורי עד היום שמעון בן אבי. אני לומד מתרגל ומלמד ברוח המסורת שנתנו לנו המורים הגדולים פטבהי ג'ויס וקרישנמצ'ריה  ברוח הויניאסה. ובדרכי פגשתי עוד רבים וטובים שהאירו לי את הדרך. אשמח לחלוק עם כל מי שיחפוץ את כל הידוע לי על היוגה .
ברכה ואור.

אוריה לוי – יוגה ככלי לריפוי עצמי

התנועה היא השפה שלי מאז שאני זוכרת את עצמי. התחלתי את דרכי דרך עולם הריקוד ובשנים האחרונות היוגה תפסה מקום ושני המקומות האלה נשזרים עוד ועוד אחד בשני.
התנועה היא הריפוי הכי גדול שאני מכירה ולכן בחרתי לפתח את עצמי וללמוד כמה שיותר בנושא הזה.
היום אני לקראת סיום התואר בפיזיותרפיה באונ' חיפה. בוגרת קורס מורים של רוקסי יוגה מאלה  ואשטנגה-ויניאסה בהודו.
מתרגלת גם איינגר יוגה ומאוד מחוברת לאופן ולגישה הטיפולית בשיטה הזאת.
רוקדת הרבה – ריקוד חופשי, ריקוד בבית, 5 המקצבים, אקסטטיק דאנס ורואה איך בכל אחת מהמתודות הנפלאות ההלו הגוף שלי מדבר וחולק איתי את סודות נפשי.

ביחד – תנועה, ריקוד, יוגה ופיזיותרפיה – יוצרות את האופי של השיעורים שאני מעבירה. שיעורים שמתייחסים אל עצמנו כאל מכלול של גוף ונפש, של פיזי ולא פיזי, ומבינים בעצמנו את המשמעויות והחלק שתורמים כל אחד לתחושות שלנו, ל-Well being שלנו.
בכל שיעור נתמקד ונחקור יחד נושא מסוים (כאב, צ'קרות, למידה, אי נוחות, The dance of yoga, תנועה כביטוי רגשי, מולה באנדה, גב ועמוד שדרה ועוד ועוד…).

 מיכל אוגד – ויניאסהרביעי בוקר

לכל תא יש גרעין, לכל כוכב יש ליבה
ולכל אדם יש לב. ובלב הזה ישנן כל התשובות
לכל השאלות, ויופי אינסופי.
כי כל אדם הוא יקום מופלא ושלם.

דרך הגוף הפיזי והנשימה, נלך בדרך אל עבר עצמנו
נלמד להקשיב למורה הפנימי שלנו ונחזור הביתה, אל החופש המוחלט (וכמובן שהשיעור הזה מתאים לכולם).

Sat. Chit. Ananda

גלי פלג – יוגה נשית

רוב הזמן את אמא ומטפלת במישהו אחר?
מזמינה אותך לטפל עכשיו בגוף שלך כמו שאת מטפלת בילדים שלך.
נסי לחשוב על הגוף שלך כמו על הילד שלך…

אם כואב לו, את עושה הכל כדי להקל עליו, אם הוא לא מצליח לישון את נשכבת לידו ושרה לו שיר ומלטפת אותו עד שהוא נרדם.

קחי לך שעה בשבוע לעשות את אותו הדבר בשביל הגוף שלך ותוכלי לחוות הקלה.

הקלה מהכאבים, הנוקשות בגוף, המתח, הדאגות וסחרור המחשבות שלא נותן לך לישון טוב.

בעז אגמון

בעז מלמד נושאי תזונה ואורח חיים בקורס המורים של יוגה מאלה. הוא מתעניין במיוחד בדרך שבה המחשבה משפיעה על הגוף הפיזי ומלמד מדיטציות ודמיון מודרך כדי להעביר ידע זה.

השיעור מתבסס על תרגול אינטסיבי אך קצר ולאחר מכן צלילה מדיטטיבית אל תוך נבכי הדי אנ איי האנושי. ושינויו באמצעות כוח המחשבה!