סגנונות יוגה

דהרמה מיטרה:dmnatrajasana

סרי דהרמה הוא יוגה מאסטר אשר סדרת התנוחות שלו של Shiva Namaskara Vinyasa מוכרות בשם "המדרגות לגן-עדן". שיעור זה מבוסס בחוזקה על דינמיקה זורמת של כפיפות גב, שפגאטים ותנוחות הפוכות, התרגול כולו הינו עם דגש על רוחניות.
 

יוגה נשית

יוגה נשית היא תוצאה של הבנה כי הגוף הנשי שונה מהגוף הגברי ודרושה לו תנועה זורמת ועדינה יותר. יוגה נשית ולנשים בהריון מרגיעה ומכוונת לבנייה עדינה של גמישות וכוח שיתמכו בלידה טבעית. ביציבה, בדרך רכה ותומכת.

אשטנגהimages (4)

 
סגנון תרגול מאוד דינאמי וזורם המבוסס על סדרה קבועה של תנוחות בסדר מסוים. הסגנון התפתח בדרום הודו. פירוש המלה אשטנגה הוא: "שביל", יוגה עם 8 גפיים. פעילות אירובית מאתגרת ושיעור בעל קצב מהיר.

 ויניאסהvinyasa-flow-yoga-300x229

תרגול דינאמי אשר עושה שימוש בנשימה בכדי לחבר בין תנוחות ללא הפסקה. האנרגיה נובעת מטבעה המתמשך. פירוש המלה ויניאסה הינו: תנוחה נשימה שיעור בעל קצב יחסית מהיר אך רגוע מזה של אשטנגה.

יוגה עדינה
images (1)

סגנון רגוע של יוגה המאחד בתוכו תנוחות רבות על המזרון למתיחה עמוקה של השרירים… כמו מסאז' שנעשה לעצמך. ישיבה ושכיבה עם דגש על הרפיה. קצב השיעור הינו איטי ורגוע.

האת'ה יוגהimages (3)

התרגול עדין, יסודי וזורם, ומותאם הן למתרגלים מתחילים והן למתרגלים מתקדמים תכני השיעור משלבים פרניאמה (טכניקות ויסות נשימה), לימוד אסאנות (תנוחות), ויניאסה עדינה (ברכות שמש ותרגול אסאנות בזרימה ובתנועה), הרפיה, ועוד. בדרך תרגול זו ניתן לרכוש כלים שבעזרתם נלמד: לנשום נכון, לבסס שליטה בתנודות התודעה והמחשבה שלנו, ובמקביל לחזק ולהגמיש את איברי גופנו; שילוב של אלמנטים אלה מסייע לנו ליצור עבור עצמנו חיים בריאים ומאוזנים יותר. בשיעור ניתן דגש על תשומת לב לכל מתרגל, לקדמו ברמת התרגול ולהתייחס לצרכיו, תוך שמירה על בריאותו ובטיחותו. מי שחפץ להתנסות בשיעורים מסוג זה – מוזמן בשמחה !
 

טאי צ'י צ'ואןfront1

אמנות לחימה סינית במקור. בשיעורים שלנו (Inner Way Tai Chi School) נתרגל פרקטיקה מהורהרת ולא לוחמנית, פעילות גופנית יעילה יוצאת דופן לשיפור כל ההיבטים שלנו פיזי, נפשי, ורוחני (אנרגטי). "כאשר הגוף נמצא בתנוחה הנכונה, הרמוניה מתרחשת בין הפרט לסביבתו. הוא נמצא בתהודה עם כל מה שמקיף אותו. הוא מתקשר עם הטבע מעבר לתודעה. בלי לרצות, בלי לדעת את זה, הוא מוצא את עצמו בתקשורת עם כל מה שקיים … " העיסוק מתאים לכל גיל ומצב בריאותי. שיעורים מתקיימים באנגלית ובעברית הבסיסית.