יוגה לדכאון וחרדה

שיטת חרדה ללא תרופות הנה טיפול מהפכני לדכאון וחרדה מבוסס על 4 יסודות:

  • קיבה
  • מערכת עצבית ורעלנים עצביים, כולל קרינה  (לעיתים מורגש כעקצוץ באצבעות)
  • גודש ריגשי בסולר פלקסוס (לעיתים מורגש כחוסר חשק מיני, או קושי נשימה)
  • דפוסי מחשבה מעגליים

שיטת הטיפול מבוססת על אמצעים טבעיים בלבד! היא עולה בהרבה על השיטות המטפלות רק באספקט אחד של התקפי החרדה והיא מניחה מראש שהתקף החרדה הוא קודם כל מצב גופני ורק אח"כ הופך למצב רגשי! 

מעניין הוא כי חרדה ודכאון הנם שתי תופעות שיש להן הרבה מן המשותף. שיטת "חרדה ללא תרופות" מתאימה גם לאנשים עם דכאון. זאת מכיוון, שאף על פי שההרגשה שונה, המנגנון הגופני והמנטלי וכך גם אמצעי הטיפול, כמעט זהים!

התקפי חרדה מטופלים לרוב על ידי אנשי "מקצוע" הלומדים את הנושא באופן תאורטי, בתוך ממסד הממומן ברובו על ידי תעשיות גדולות כמו תעשיית התרופות ובכך הם מותנים להשתמש בתרופות ככלי ראשי לטיפול!

שיטת "חרדה ללא תרופות" הנה מהפכנית ופורצת דרך! הגם שהטיפול בה דורש יותר מבליעת גלולה פעם ביום, היתרונות ארוכי הטווח הנם בריאות גופנית ומנטלית ארוכת שנים.

עקרונות היסוד של השיטה הם:

  1. ללא כדורים (אם כבר לוקחים – הורדה הדרגתית)
  2. שינוי אורח חיים ותזונה
  3. ניקוי הסביבה מרעלים עצביים
  4. לימוד טכניקת נשימה
  5. מדיטציות להפסקת מחשבות מעגליות (mental loops)

קבוצות תמיכה קטנות 4- 12 משתתפים
הקורס אורך שישה מפגשים, פעם בשבוע. כל מפגש הנו שעתיים וחצי לימוד תאורטי  לימוד מדיטציה טכניקות נשימה והתנסות מעשית. המשתתפי הקורס מקבלים מדיטציות מוקלטות לשינוי דפוסי חשיבה ואמונות

על המנחה: בעז אגמון

"חוויתי את התקף החרדה הראשון שלי בשנת 1996, כשעוד לא ידעתי שאפילו קוראים לזה "חרדה". הוא עבר והמשכתי בחיי. ההתקף הבא היה בשנת 2006 והוא תפס אותי בחו"ל. זו הייתה אחת החוויות החזקות של חיי. ידעתי כי אם אני נכנע עכשיו תמיד אפחד מההתקף הבא. התחלתי להתאמן כמו מטורף ריצה שחיה אפניים. הייתי מגיע כל לילה למיטה באפיסת כוחות ומתעורר ב04:30 כשחזרה תחושת החרדה לגוף.

פריצת הדרך הראשונה הייתה כשלמדתי את טכניקת הריברת'ינג. בשלב זה (2012) הייתי כמעט מיואש ואמרלתי בליבי כי אולי עדיף לקחת תרופות.

הלכתי לסדנה אחת ולמחרת לאחת נוספת. נסעתי הביתה ותרגלתי בעצמי את הטכניקה העוצמתית הזו פעם או פעמיים ביום במשך כמעט חודשיים.

לאחר מכן לא פחדי יותר מהתקפי החרדה. אמרתי להם "בואו! אני יודע מה לעשות". האמת היא שלקח לי עוד חמש שנים להשלים את הידע שלי. להבין כי התקפי החרדה הם תוצר מערכתי של הגוף והנפש ולא רק תרגילי נשימה או רק מחשבות מעגליות.

כיום 20 שנה אחרי ההתקף הראשון אני מרגיש שיש לי נסיון וידע ממקור ראשון שמאפשר  לי להדריך אנשים בדרך שבה הלכתי".

תרופות פסיכיאטריות יוצרות ניתוק בין המוח החושב, האגו, לבין המציאות הרגשית של הגוף. המציאות הרגשית והגופנית נשארת ללא טיפול אך אין מרגישים זאת בגלל הסם. זה איננו ריפוי אלא הסתרת הסימפטום!

בואו להבריא את הגוף והנפש ביחד.

הקבוצה הקרובה נפתחת בתאריך 10.04 יום שלישי בשעה 19:00. המחיר רק 1200 שח  לשישה מפגשים.

הבטיחו מקומכם בטל: 058-5505658 או  מלאו פרטיכם ונחזור אליכם!